Informații suplimentare
| Socket | AM5 |
|---|---|
| Familie procesor | AMD Ryzen 7 |
| Model procesor | Ryzen 7 7800 [7800X3D] |
| Frecventa procesor (GHz) | 4.2 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 5.0 GHz |
| Placa video integrata | da |
| Numar nuclee | 16 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 101 – 150 |
| Altele | BOX |
| Puterea consumata (W) | 120 W |
| Memorie Cache | 8 MB |







