Informații suplimentare
| Socket | AM4 |
|---|---|
| Familie procesor | AMD Ryzen 9 |
| Model procesor | Ryzen 9 5900 [5900X] |
| Frecventa procesor (GHz) | 3.7 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 4.8 GHz |
| Placa video integrata | nu |
| Numar nuclee | 12 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 101 – 150 |
| Puterea consumata (W) | 105 W |




