Informații suplimentare
| Socket | AM5 |
|---|---|
| Familie procesor | AMD Ryzen 5 |
| Model procesor | Ryzen 5 7500 [7500F] |
| Frecventa procesor (GHz) | 3.7 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 5.0 GHz |
| Placa video integrata | nu |
| Numar nuclee | 6 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 51 – 70 |
| Altele | TRAY |
| Puterea consumata (W) | 65 W |
| Memorie Cache | 32 MB |




