Informații suplimentare
| Socket | AM5 |
|---|---|
| Familie procesor | AMD Ryzen 7 |
| Model procesor | Ryzen 7 7700 [7700X] |
| Frecventa procesor (GHz) | 4.5 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 5.4 GHz |
| Placa video integrata | da |
| Numar nuclee | 8 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 101 – 150 |
| Altele | TRAY |
| Puterea consumata (W) | 105 W |
| Memorie Cache | 32 MB |





