Informații suplimentare
| Socket | sTR5 |
|---|---|
| Familie procesor | Ryzen Threadripper |
| Model procesor | Ryzen Threadripper PRO 9960 [9960X] |
| Frecventa procesor (GHz) | 4.2 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 5.4 GHz |
| Placa video integrata | nu |
| Numar nuclee | 24 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 301 – 400 |
| Altele | BOX |
| Puterea consumata (W) | 350 W |
| Memorie Cache | 128 MB |






