Informații suplimentare
| Socket | SP6 |
|---|---|
| Familie procesor | Ryzen Threadripper |
| Model procesor | Ryzen Threadripper PRO 7965 [7965WX] |
| Frecventa procesor (GHz) | 4.2 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 5.3 GHz |
| Placa video integrata | nu |
| Numar nuclee | 24 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 301 – 400 |
| Altele | BOX |
| Puterea consumata (W) | 350 W |
| Memorie Cache | 152 MB |





