Informații suplimentare
| Socket | sTR5 |
|---|---|
| Familie procesor | Ryzen Threadripper |
| Model procesor | Ryzen Threadripper PRO 7955 [7955WX] |
| Frecventa procesor (GHz) | 4.5 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 5.3 GHz |
| Placa video integrata | nu |
| Numar nuclee | 16 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 30 – 50 |
| Altele | BOX |
| Puterea consumata (W) | 35 W |
| Memorie Cache | 80 MB |





