Informații suplimentare
| Socket | AM5 |
|---|---|
| Familie procesor | AMD Ryzen 5 |
| Model procesor | Ryzen 5 7600 [7600X] |
| Frecventa procesor (GHz) | 4.7 GHz |
| Frecventa procesor - turbo (GHz) | 5.3 GHz |
| Placa video integrata | nu |
| Numar nuclee | 6 |
| Cooler | nu |
| Putere consumata (W) | 101 – 150 |
| Altele | TRAY |
| Puterea consumata (W) | 105 W |
| Memorie Cache | 32 MB |




